Current Status
Not Enrolled
Price
3000000
Get Started
پخش ویدیو

در این ویدئو مدرس دوره ی آنلاین سخت افزار اندروید، به اهمیت مبحث الکترونیک در تعمیرات موبایل می پردازد و چند نکته مهم قبل از شروع تعمیرات را بیان می کند. خواهشمند است قبل از ثبت نام در دوره آن را مشاهده نمایید. همچنین برای آشنایی بیشتر با تعمیرات موبایل و آموزش آن، پیشنهاد میکنم متن زیر را با دقت بخوانید. در صورتی که سوالی داشتید می توانید در واتس اپ به شماره ۰۹۱۹۳۳۹۰۷۳۹ پیام دهید.

تعمیرات موبایل حرفه ای پردرآمد و البته پیچیده است. این روزها افراد زیادی خواهان ورود به این بازار هستند و تمایل دارند که این حرفه را به صورت تخصصی بیاموزند. با توجه به فراگیر شدن استفاده از گوشیهای هوشمند و البته قیمت بالای این محصولات در کشور، امروز خیلی از افراد به تعمیر گوشی روی می آورند و همچنین مبالغ پرداختی بابت اجرت تعمیرات موبایل همواره رو به افزایش است. همین امر سبب شده در اکثر خیابان ها و مراکز تجاری شهرهای مختلف مراکز تعمیرات موبایل متعددی تاسیس گردد. اما چگونه میتوان تعمیرکار موبایل شد و از این حرفه درآمد کسب کرد.

چگونه تعمیرکار موبایل شویم؟

 
با گشتی در اینترنت یا پرس و جو از دیگر تعمیرکاران موبایل به نتایج مختلفی خواهیم رسید. راه های مختلفی برای ورود به این حرفه وجود دارد. قبل تر ها ( زمانی که من و مرتضی باستانی و همدوره ای های ما وارد حرفه ی تعمیرات موبایل شدند – بیش از ۱۰ سال پیش ) ورود به این حرفه چندان کار پیچیده ای نبود. عموما به صورت تجربی و با شاگردی در مغازه ها استارت ورود به کار زده میشد. همچنین تعداد محدودی آموزشگاه در شهرهای بزرگ وجود داشتند که کسانی که میخواستند کمی اصولی تر کار را بیاموزند به این آموزشگاه ها مراجعه می کردند و معمولا مدرسین فنی حرفه ای از روی کتاب مباحثی از الکترونیک مطرح میکردند و تمام. باز دوباره مجبور بودیم برای تکمیل اطلاعات و کسب تجربه شاگردی کنیم تا به مرور بتوانیم حرفی برای گفتن داشته باشیم. راستش را بخواهید آن زمان کلا ۱۰-۲۰ مدل گوشی رایج دست مردم بود که روی بردشان مجموعا ۱۰-۲۰ قطعه اصلی وجود داشت و خرابی هم عموما تعویض بود ( مثل ال سی دی، شیشه ( اون موقع تاچ نبود )، فلت، سوکت شارژ، جوی استیک و ….. ). اگر ایرادی هم کمی پیچیده تر بود با توجه به محدود بودن گوشی ها و ایرادات، خیلی سریع راهکار آن مشخص میشد. عملا تجربه حرف اول و آخر را میزد و با ۶ ماه کار کردن تبدیل به تعمیرکار حرفه ای می شدی بدون نیاز به حتی دانستن الکترونیک. البته همان زمان هم بودند اساتیدی که درک بالایی از الکترونیک داشتند و معمولا ایرادات پیچیده -که به ندرت پیش میامد- توسط ایشان تعمیر می شد. خلاصه سرتان را درد نیاورم از آن روزگار تا به امروز این حرفه با چالشهای بسیاری روبرو شدست و عملا ماهیت خود را تغییر داده است. امروز هزاران مدل گوشی موبایل در دست مردم است با تکنولوژی های پیچیده و ایرادات گوناگون. کماکان خیلی از ایرادات با تعویض های ساده قابل رفع است ولی برای تعمیر بعضی از ایرادات نیاز به سطح بالاتری از دانش وجود دارد و دریای نامتناهی از علم روبروی یک تعمیرکار موبایل قرار دارد. هیچ تعمیرکار موبایلی را نمیشناسم که در همه ی زمینه ها توانمند باشد و بگوید گوشی هر ایرادی داشته باشد می توانم تعمیر کنم یا اینکه دیگر چیزی برای یادگیری برای من وجود ندارد و اصطلاح دست بالای دست بسیار است در این زمینه گویای ماجراست.
هر چقدر هم تجربه داشته باشی باز نیاز به آموزش، تحقیق و ابزار جدید وجود دارد. علم تعمیرات موبایل تبدیل به تلفیقی از علوم الکترونیک، کامپیوتر، نرم افزار و … شده است که همچنین نیاز به همراهی تجربه و مهارت عملی دارد. کمی طولانی شد، نه؟ بگذریم برگردیم به مبحث اصلی و اینکه امروزه چگونه تعمیرکار شویم؟
اگر مرجع مشخصی برای پاسخ به این سوال نداشته باشیم موجب سر در گمی خواهد شد. ما در تعمیرات ۱۱۸ چند سالی است که آموزش را شروع کرده ایم. امروز و در آستانه ی پایان قرن، صدها نفر از آموزش های ما بهره مند شده اند. بخشی از آنها توانسته اند وارد بازار شوند و بخشی هم نه. بخشی از آنها که وارد بازار شده اند توانسته اند به راه خود ادامه دهند بخشی نه. بخشی از آنها که توانسته اند ادامه دهند امروز درآمد بسیار بالایی دارند بخشی نه. من میخواهم با شما صادق باشم. اگر کسی از دوستانم بپرسد وارد این حرفه شوم یا نه پاسخ من در وهله ی اول ” نه” خواهد بود. یعنی میگویی وارد این حرفه نشویم؟ پاسخ من دوباره “نه” خواهد بود. ببینید تعمیرات موبایل حرفه ای خوب، پر کاربرد، زیبا و دوست داشتنی است. همه ی ما در کودکی عاشق کارهای فنی و الکترونیک هستیم و این علاقه معمولا تا سنین بالا با ما خواهد بود. اما همه ی ما استعداد تعمیرکار موبایل شدن را نداریم و باید قبول کنیم. منظورم این نیست که حتما باید هوش بالا یا مهارت خاصی داشته باشید. چیزی به اسم استعداد ذاتی در این کار وجود ندارد یا اگر هم داشته باشد نقش آن بسیار کمرنگ است و شما میتوانید با تلاش و سخت کوشی جبرانش کنید. بله. سخت کوشی مهمترین ویژگی آن تعمیرکار موبایلی است که شما الگوی خود قرار داده اید. ویژگی بعدی صبر و حوصله است. اگر آدم صبوری نیستید خودتان را به زحمت نیاندازید. هیچ انیشتینی نمیتواند شما را ۱۰ روزه، یکماهه یا … تعمیرکار موبایل کند. فریب شعارهایی مثل تضمینی، بازگشت وجه، کاملا عملی، کارگاهی و …. را نخورید. امروزه افراد زیادی وعده ی پولدار کردن شما را میدهند ولی در واقع دنبال پولدار شدن خودشان هستند. تحقیق کنید بعد انتخاب کنید. 

اگر با خواندن مطالب بالا کماکان میخواهید تعمیرکار موبایل شوید تبریک میگویم. شما انسان با حوصله ای هستید و احتمالا تعمیرکار موبایل خوبی خواهید شد. اگر مطلب بالا را نخوانده ای و به این خط رسیده ای برگرد و بخوان. شاید پشیمان شوی.

من میخواهم تعمیرکار موبایل شوم. چگونه؟

 
خب میخواهم به سر درگمیت پایان دهم. اگر عزم خود را جزم کرده ای من به تو بهترین راه را نشان می دهم. آموزش آنلاین تعمیرات موبایل در تعمیرات ۱۱۸٫ حتما میگویی این همه حرف زدی که آخر کار تبلیغ کار خودت را کنی؟ بله دقیقا. ما سالها آموزش داده ایم. چندین مدرس و چندین سبک را عوض کرده ایم. همواره تلاش کردیم که چیز بهتری ارایه کنیم. بیش از یکسال روی تهیه ی محتوا، برنامه ریزی و آماده سازی دوره ها وقت صرف کرده ایم و حاصل کار را در اختیار شما قرار داده ایم. اجازه دهید ماحصل آن را با شما به اشتراک بگذارم.
 

چرا آموزش تعمیرات موبایل آنلاین؟

 
  • پرداخت هزینه ی کمتر : آنچه مسلم است، در این دوره نسبت به محتوایی که دریافت میکنید هزینه ی کمتری پرداخت می کنید. منظور قیمت های خود ماست. یعنی اگر محتوای هر کدام از دوره ها را توسط ما و به صورت حضوری بخواهید بیاموزید ملزم به پرداخت هزینه ی بیشتری خواهید بود. ممکن است آموزشگاه دیگری آموزشی به ظاهر یکسانی را با قیمت پایینتر یا بالاتر به شما ارایه دهد. ترجیح میدهیم در این خصوص قضاوت را به خود شما واگذار کنیم اما ما مدعی هستیم که محتوای ارزنده ای را ارایه میکنیم.
  • محتوای بیشتر، علمی تر و دقیق تر در زمان بهینه: در دوره های حضوری معمولا مدرس با شرایط کلاس پیش می رود. ممکن است کارورزی نیاز به تکرار چند باره داشته باشد و کارورز دیگر در مطلب دیگری مشکل داشته باشد. از این رو زمان کارورزان تلف میشود. همچنین ممکن است مطلبی جا بماند یا آنطور که باید گفته نشود. اما در دوره ی آنلاین ما، پیش از ارایه ی یک مطلب ساعت ها صرف آماده سازی محتوا می شود و مدرس همه ی ابعاد آن مبحث را فراهم و مطرح میکند در نتیجه مطالب بدون اشتباه و جامع خواهند بود. همچنین اگر مبحثی را متوجه نشدید میتوانید بارها و بارها آن را مطالعه کنید. در دوره ی آنلاین تعمیرات ۱۱۸ شما از پشتیبانی برخوردار خواهید بود و در صورت مشکل یا نقص در بخشی از آموزش می توانید آن را از مدرس سوال کنید یا حتی درخواست تهیه ی ویدئوی اختصاصی در خصوص مطلب مورد نظر خود داشته باشید. در دوره های حضوری درست است در تبلیغات میبینید که دوره تا یادگیری کامل کارورز ادامه دارد و محدودیت زمانی ندارد – ادعای اکثر آموزشگاهها – اما در عمل اینگونه نیست. ( امیدوارم تجربه نکنید)
  • پشتیبانی در عمل : ویژگی بعدی که شاید یکی از مهمترین ویژگی های این دوره در تعمیرات ۱۱۸ باشد پشتیبنی در عمل است. بدین معنی که شما زمانی که با مشکل روبرو میشوید میتوانید از پشتیبانی واقعی استفاده کنید. بگذارید حقیقتی را با شما بازگو کنم. در دوره های حضوری مدرس همیشه سرگرم تدریس است. عملا پشتیبانی تنها تنها یک “واژه” است. واژه ای که عمل به آن ممکن نخواهد بود. شما هم پس از چند بار پاسخ نگرفتن بی خیال خواهید شد. در دوره ی آنلاین ما، مدرس دوره آموزش خود را یکبار داده است و تنها کار آن پاسخگویی به سوالات شماست. هر سوالی که توسط یکی از کارورزان پرسیده می شود به محتوای دوره اضافه می شود و شما میتوانید از آنها استفاده کنید. همچنین سوالات شما نیز به محتوای دوره اضافه خواهد شد. بعلاوه اینکه شما در حین کار هم ممکن است با مشکلات و سوالاتی روبرو شوید که مدرس دوره – که یک تعمیرکار حرفه ایست- میتواند شما را تا حد زیادی راهنمایی کند.
  • رفع محدودیت های دوره های حضوری : یکی از مهترین مزایای دوره های آنلاین همین است. زمان و مکان کلاسها دست خودتان است. هزینه های رفت و آمد همه در جیبتان می ماند. وقتتان تلف نمی شود. استرس حضور در کلاس را ندارید. پشت سیستم خودتان لم میدهید و آموزش میبینید. کرونا یا هر ویروس زهرماری دیگری که ممکن است در آینده اپیدمی شود از شما دور می ماند. تعطیلی ندارید. کلاس ها کنسل نمی شوند. استاد بی حوصله نیست. خودتان وقتی حوصله دارید به سراغ یادگیری می روید. باور کنید اینها خیلی مهمند و تا تجربه نکنید شاید اهمیتشان را درک نکنید.
  • تثبیت مطالب با تکرار : خیلی از کارورزان دوره های حضوری کل کاری که سر کلاس میکنند سعی برای ثبت و ضبط مطالب است. چرا که بیم آن را دارند با گذشت زمان مطالب را فراموش کنند. خب حق هم دارند، در عمل همینگونه است. به دلیل ازدیاد مطالب قطعا اگر تنها به آنچه سر کلاس میشنوند بسنده کنند چیز زیادری دستگیرشان نخواهد شد. آموزش ها برای تثبیت نیاز به تکرار دارند. در آموزش های آنلاین مطالب با بهترین حالت ممکن( ویدئو ) ضبط شده اند و برای همیشه در اختیارتان خواهد بود. می توانید بارها و بارها آنها را مشاهده کنید تا ملکه ی ذهنتان شود. میتوانید هر بار مطلبی را فراموش کردید به مبحث مربوطه برگردید و آن را مرور کنید. بهتر از این است که التماس استاد را کنید تا برایتان یک مطلب را دوباره توضیح دهد. خیلی ها اعصاب ندارند. :))
  • آپدیت بدون توقف : دوره ها بدون توقف آپدیت می شوند. تیمی از تعمیرکاران با تجربه در تعمیرات ۱۱۸ هر روز با گوشی ها مطالب جدید روبرو می شوند که آنها رو تبدیل به محتوا برای شما میکنند. مطالب مربوط به هر دوره در بازه ی دسترسی کاربر به دوره به صورت رایگان در اختیار کارورز قرار میگیرد.

چرا تعمیرات ۱۱۸؟

 

پس کجا؟ ما سالهاست دایه دار تعمیرات موبایل هستیم. نمایندگی شرکت ها معتبر ارایه ی خدمات و گارانتی را داریم. قطعات و ابزارآلات موبایل را میشناسیم و میفروشیم. چندین سال آموزش داده ایم. تعمیرکاران حرفه ای داریم. ابزارآلات بروز استفاده می کنیم. سعی می کنیم پیشتاز باشیم. صادق هستیم. با برنامه کار میکنیم. دیر نیامده ایم و زود هم نمیرویم. جایگاه خود را در این مارکت پیدا کرده ایم و چندین سال فعالیت مستمر در این حوزه ما نشان دهنده ی پایداری ماست. همواره سعی کرده ایم ایده پرداز و نو آور باشیم. همین مطلبی که امروز اینجا انتشار میدهیم فردا در ده سایت و مجموعه ی دیگر مشابهش نوشته می شود. این مطالب صرفا متن نیستند چیزی هستند که وجود دارند و ما ارایه می دهیم نه آنچه تیم تولید محتوا از سایت دیگری کپی کرده باشد. مدرسین ما همه سال ها سابقه ی تعمیرات و آموزش دارند. هر روز در تلاشیم نسبت به دیروز چیز بیشتری برای ارایه داشته باشیم. در حال حاضر بیش از ۳۵ نفر مستقیما در مجموعه ی ما کار میکنند. همینجوری دور هم جمع نشده ایم که درآمدی بازه ای کسب کنیم و بعد هیچ. ما بوده ایم، هستیم و با خواست خدا و حمایت شما خواهیم بود. تلاش ما ارتقای سطح آموزش تعمیرات موبایل است. در این مسیر از هیچ تلاشی دریغ نمیکنیم. دنبال صرفا جذب شما نیستیم دنبال حفظ شما و اعتلای کارمان هستیم. 

بدون کار عملی مگر میشود تعمیرکار موبایل شد؟

 

نه. قطعا نمیشود. برای آن هم فکر کرده ایم. ببینید مخاطبان دوره های ما دو دسته از افراد هستند. دسته ی اول کسانی که تازه می خواهند وارد این کار شوند، دسته ی دوم کسانی که در حال حاضر در این بازار هستند ولی آموزش ندیده اند یا کم دیده اند یا درست ندیده اند و میخواهند سطح خود را ارتقا دهند. اول توضیحی در خصوصی بخش های عملی بدهم. بخش های عملی شامل انواع تعویضها می شود. از باتری و تاچ ال سی دی و سوکت گرفته تا مقاومت و خازن و آیسی. اولا در دوره به صورت کامل ( بسیار کاملتر از دوره های حضوری) کلیه ی نکته ها، قلق ها و ترفند های تعویض کلیه ی قطعات گفته می شود و توضیح کامل داده می شود. همچنین برای آن فیلم های متعددی از مراحل انجام کار توسط تعمیرکاران خبره گذاشته میشود تا کاملا با روند انجام کار آشنا شوید. اگر ابزار کار داشته باشید میتوانید براحتی با مشاهده ی فیلم ها مراحل را خودتان به صورت عملی تمرین کنید و به شما قول میدهم از روی فیلم خیلی بهتر و موثرتر از کلاس حضوری بتوانید مطالب را یاد بگیرید. همچنین سوالاتتون رو میتونید توی پشتیبانی مطرح کنید و پاسخ بگیرید. برای اون دسته از افرادی که هنوز ابزار تهیه نکرده اند یا اینکه تمایل دارند در محیط کارگاهی شرکت کار خودشون رو تمرین کنند ما راهکاری داریم که در ادامه به توضیح آن می پردازم.

دوره ی آنلاین + حضوری

 

توی دوره های پایه ای ما این امکان رو برای شما گذاشتیم که بتونید بخشی از کلاس رو به صورت حضوری پیش ببرید. برای اولین بار در ایران داریم این دوره رو برگزار میکنیم. هدف از این نوع برگزاری دوره اینه که در کنار بالا بردن کیفیت دوره بتونیم هزینه ی اون رو هم مناسب نگه داریم. بخش های تئوری و عملی رو میتونید به صورت آنلاین آموزش ببینید و عملی ها رو توی کارگاه شرکت و با ابزار و قطعاتی که در اختیارتون قرار داده میشه تمرین کنید. این بخش ها شامل تمرین انواع کارهای عملی که توی دوره فیلم هاش رو دیدید میشه. انتخاب این دوره به انتخاب خود شماست. میتونید اول دوره رو به صورت آنلاین ثبت نام کنید و در صورتی که احساس نیاز به دوره ی حضوری کردید از بین پلنهایی که داریم انتخاب کنید.

یه توضیح ریز هم اینجا  نیازه. خیلی جاها شاید دیده باشید توی تبلیغاتشون گفته باشن توی دوره بهتون گوشی میدیم تعمیر کنید و …. واقعا باور میکنید؟ اینکه کسی که هنوز داره آموزش میبینه بهش مثلا ۲۰ تا گوشی هم بدن تعمیر کنه؟ اصلا منطقیه به نظرتون. فرض کنید اون آموزشگاه تو ماه ۲۰ تا کارورز داشته باشه و به هرکدوم بخواد ۲۰ تا گوشی بده تعمیر کنن – البته با توجه به اینکه کارورز در مرحله ی آموزش قرار داره احتمالا نتونه درست و درمون تعمیر کنه گوشی رو – یعنی باید ماهی ۴۰۰ تا ورودی داشته باشه. جایی که ماهی ۴۰۰ تا ورودی داشته باشه میانگین سود هر گوشی رو ۳۰۰ تومن در نظر بگیریم میشه ماهی ۱۲۰ میلیون. یعنی اگر به جای آموزش دادن بیاد ۳ تا تعمیرکار حرفه ای بزاره و اونا هر کدوم روزی ۴ تا گوشی درست کنن ۱۲۰ تومن کاسبه. از ۲۰ تا کارورز چقدر پول باید بگیره که هم هزینه های آموزشش و ضرر و زیان های احتمالی که شما با ترکوندن گوشی مردم میزنید رو ساپورت کنه هم ۱۲۰ تومن رو بیخیال شه. بعد به نظرتون تعمیرگاهی که گوشی هاش رو میده به یه سری تازه وارد بی تجربه – بهتون بر نخوره ولی این چیزیه که شما در حین آموزش و یا حتی تا چند ماه بعد آموزش دیدن هستید – مردم گوشیشون رو میبرن اونجا میدن تعمیر کنن که ۴۰۰ گوشی تو ماه براش میاد؟ برید یه سر بزنید به اونا خودتون دستتون میاد اوضاع از چه قراره. البته هستند جاهایی که واقعا اینکار و میکنن ( انگشت شمار ) ولی خب تا حالا چیزی در خصوص رقم های نجومی آموزش تعمیرات موبایل شنیدید ( ۳۰ میلیون خوبه؟؟؟ :)) ). حالا یه چیز دیگه. فرض کنید بهتون تو مدت محدود آموزشتون چند تا گوشی هم داده شد تعمیر کنید. به نظرتون دیگه همه چی حله؟ قطعا نه. شما برای اینکه یه تعمیرکار خوب بشید دو تا چیز نیاز دارید. آموزش خوب ( که آموزشگاه ممکنه بده ) و تجربه ( که هیچ آموزشگاهی نمیده اگر هم بده پولش رو دوبله سوبله ازت میگیره). اگر خودتون رو  در حدی نمیبینید که بعد از آموزش بتونید دست خودتون رو یه جا بند کنید شده شاگردی مفتی کنید ولی تجربه کسب کنید، اصلا پولتون رو دور نریزید واسه آموزش برید باهاش یه چیزی بخرید عشق کنید. حالا که اینا رو گفتم میخوام یه آپشن دیگه بهتون معرفی کنم برای کسایی که پولشون زیادی کرده :))

دوره آنلاین + حضوری + کار در کنار تعمیرکار

 

این دوره واسه کساییه که میخوان تعمیرات موبایل رو قورت بدن. توی این دوره دو مرحله ی بالا رو میگذرونید ولی کماکان دوست دارید دوره ببینید. بر خلاف خیلی از آموزشگاهها که حتی مدرسینشون هم تعمیرکار قابلی نیست – یا اصلا تعمیرکار نیست – ما اینجا تا دلتون بخواد تعمیرکار درست درمون داریم. شما بعد از گذروندن دوره ی بالا به صورت آپشنال انتخاب میکنید برای مدت زمانی که خودتون تعیین میکنید یه مبلغی میپردازید ( نه نجومی یه چیزی که دردتون نیاد ) میاید میشینید کنار یه تعمیرکار حرفه ای و اون فرآیند تعمیر هر گوشی رو بهتون توضیح میده و یواش یواش به کار میکشدتون. اینطوری میتونید تو یه مدت زمان معقول کلی گوشی تعمیر کنید و به اون چیزی که تو ذهنتونه برسید.

محتوای دوره آموزش سخت افزار موبایل که در زیر مشاهده میکنید به مرور زمان افزایش خواهد یافت و بی وقفه آپدیت می شود!

توجه نمایید محتوا به مرور در اختیارتان قرار داده میشود! تا بتوانید مطالب را به خوبی هضم کنید!

5/5 (1 نظر)

Course Content

آموزش مشاهده آفلاین هر درس
الکترونیک عمومی
ابزار مورد استفاده در تعمیرات موبابل
شماتیک و بلوک دیاگرام بخش های مختلف موبایل
آموزش عملی (هیتر و هویه-برداشتن و گذاشتن قطعات پلاستیکی و...)

امتیاز و دیدگاه

0.0
میانگین امتیازات
0 امتیاز
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
تجربه شما چیست؟ ما عاشق شنیدن آن هستیم!
هیچ دیدگاهی یافت نشد!
نمایش دیدگاه‌های بیشتر
تجربه شما چیست؟ ما عاشق شنیدن آن هستیم!
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
اسکرول به بالا
question